III KURPIOWSKIE GRZYBOBRANIE

W sobotę 30 września 2023 r. w miejscowości Zalas odbyło się Grzybobranie Kurpiowskie. To już III edycja imprezy, do której w szranki stanęło 10 drużyn oraz 7 grzybiarzy (w tym goście z Krakowa i Litwy). Po godzinie 10 uczestnicy wydarzenia wyruszyli w las. Stało przed nimi nie lada wyzwanie, ze względu na stosunkowo niskie opady deszczu utrudniające wzrost grzybów. Mimo niedogodności zawodnicy wrócili w dobrych humorach, w koszach zaś mogliśmy znaleźć podgrzybki, prośnianki, maślaki, betki, rydze, smardze oraz kilka okazów szmaciaka gałęzistego.

Czytaj dalej III KURPIOWSKIE GRZYBOBRANIE

VIII Samorządowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Starosty Ostrołęckiego i Wójta Gminy Łyse

W dniu 10 września 2023 r. przy ZSP w Łysych oraz SP w Łysych odbyły się rozgrywki w piłce nożnej. Sportowe emocje w kolejnej, już VIII edycji turnieju, zapewniło nam 9 drużyn (Baba, Dawia-Złota Góra, Dęby, Lipniki, Łyse, Pupkowizna, Serafin, Wejdo, Zalas-Antonia) składających się z mieszkańców poszczególnych sołectw gminy Łyse. Ze względu na duże zainteresowanie konieczny był podział drużyn na dwie grupy, które w drodze losowania równolegle rozgrywały mecze na orlikach przy Szkole Podstawowej (ul. Szkolna) oraz Zespole Szkół Powiatowych (ul. St. Krupki) w Łysych.

Czytaj dalej VIII Samorządowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Starosty Ostrołęckiego i Wójta Gminy Łyse

Otwarcie galerii malarskiej Witolda Puławskiego

W piątek 1 września poczuliśmy magię sztuki!

Ideą wydarzenia była prezentacja twórczości malarskiej Pana Witolda Puławskiego pochodzącego z Łysych. Piękną opowieścią o swojej pasji, wprowadził nas w artystyczny świat. W jego malarstwie na pierwszy plan wysuwają się portrety, pejzaże i przyroda. Pani Olga Kucewicz – absolwentka ASP w Warszawie podkreśliła wysoki poziom wystawy, pomimo jej amatorskiego pochodzenia. Podczas wystawy Seniorzy recytowali wiersze Pana Kazimierza Puławskiego – niedawno zmarłego brata Pana Witolda. Pan Kazimierz spisywał swoje myśli na papier, nie mówiąc o tym nikomu. To brat zadbał o to, żeby pokazać światu jego twórczość.

Czytaj dalej Otwarcie galerii malarskiej Witolda Puławskiego

Wakacje z NIKiDW

W dniach od 21 do 31 sierpnia odbyły się w naszym Ośrodku „Warsztaty z NIKiDW”, a w ich trakcie dzieci uczyły się przez praktykę, co to jest Kurpiowszczyzna. Tańce i pieśni kurpiowskie, rzeźbiarstwo, kwiaty z bibuły i wicie palm wielkanocnych – było bardzo aktywnie, wesoło i smacznie. Smacznie, bo warsztaty obejmowały również wyżywienie.

Czytaj dalej Wakacje z NIKiDW

Piknik z Produktem Polskim i Festyn Rodzinny „Nasz Wspólny Czas”

Takich tłumów gości na festynie dawno nie widzieliśmy!

Przepiękne występy artystyczne zaprezentowali: Zespół „Puszcza Zielona”, Kapela „Mazowszanie”, Grupa „Just Dance Kids”, „TropiCuba”, „Mili Morena”, Angelika, Gabrysia, Waldek

Czytaj dalej Piknik z Produktem Polskim i Festyn Rodzinny „Nasz Wspólny Czas”

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to najszczęśliwsze Święto na Świecie!

Przedszkolaki, dzieci z zerówki i świetlicy środowiskowej zebrały się w ogródku letnim GOKSiR i Biblioteki, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień. Dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w popularnych zabawach takich jak „Kaczuchy”, „Dwóm tańczyć się zachciało”, czy „Gram na gitarze”. Po wspólnych pląsach i tańcach przyszedł czas na grill. Smaczne kiełbaski ufundował naszym milusińskim Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JBB” w Łysych. Dziękujemy pięknie! Później były pyszne lody, kolorowe tatuaże, bańki mydlane i drobne prezenciki dla wszystkich. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo!

Tekst: Danuta Szulc