Wakacje z NIKiDW

W dniach od 21 do 31 sierpnia odbyły się w naszym Ośrodku „Warsztaty z NIKiDW”, a w ich trakcie dzieci uczyły się przez praktykę, co to jest Kurpiowszczyzna. Tańce i pieśni kurpiowskie, rzeźbiarstwo, kwiaty z bibuły i wicie palm wielkanocnych – było bardzo aktywnie, wesoło i smacznie. Smacznie, bo warsztaty obejmowały również wyżywienie.

Dziękujemy Narodowemu Instytutowi Kultury i Dziedzictwa Wsi za organizację, naszym instruktorom: pani Barbarze Boruch prowadzącej zajęcia z tańców kurpiowskich, paniom z KGW w Zalasiu za przygotowanie pysznych posiłków oraz warsztaty bibułkarskie i wicia palm wielkanocnych, panu Józefowi Bacławskiemu za warsztaty rzeźbiarskie i panom Sebastianowi Zapadce i Szymonowi Ropiakowi za poprowadzenie zajęć śpiewu pieśni kurpiowskich.

Zaskoczyło nas zaangażowanie dzieci w zajęcia. Niby nie jest to nic niezwykłego, jednak… Co tu dużo mówić. Dzieci potwierdziły, że jeśli je odpowiednio pokierować, pozostawiając przy tym miejsce na ich kreatywność i wykorzystanie ogromu dziecięcej energii, to… będzie dobrze! 😊

Śpiewały, tańczyły, rzeźbiły, robiły kwiaty i palmy z bibuły, dając nadzieję, że folklor kurpiowski przetrwa jeszcze długie lata. Na pewno postaramy się zorganizować podobne zajęcia jeszcze niejeden raz.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, a przede wszystkim Wam Drogie Dzieci. Odwiedzajcie nas!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *